– NOWOŚĆ –

HUBERTUS
SUPER PRINT

Nowa linia technologiczna do nakładania druku na komponentach meblowych

Nasza technologia drukowania wykorzystuje innowacyjne, ciekłe tusze polimerowe, które podane promieniowaniu UV lamp LED ulegają polimeryzacji. Efektem jest utwardzenie nadruku. Materiałem paneli może być drewno lub płyty drewnopodobne z odpowiednio naniesionym podkładem.

wiele wzorów do wyboru

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA

Oryginalne fronty meblowe

 

Blaty różnorodnych mebli

 

Elementy dekoracyjne ścian

 

Wypełnienie drzwi do szaf przesuwnych

 

GALERIA

Dostępne printy

Venatino white (wysoki połysk)

Vena doro (wysoki połysk)

Carrara gold (wysoki połysk)

Flora (wysoki połysk)

Lava rock (mat)

Marble white (wysoki połysk)

Emperador (wysoki połysk)

Perola white (wysoki połysk)

Rio verde (wysoki połysk)

Grey stone (mat)

Arabescato blue (wysoki połysk)

Mistero (wysoki połysk)

Lava gold (wysoki połysk)

Venatino dark (wysoki połysk / mat)

Red brick (mat)

kilkA wykończeń do wyboru

błysZCZĄCY

półmatowy

matowy

System taśmowego transportu umożliwia powiązanie przygotowania powierzchni (uszczelnienie i nałożenie odpowiednich powłok wierzchnich) z finalnym nadrukiem.

 

Nowoczesna technologia

Jak to działa

ETAP 1

Proces rozpoczyna się od automatycznego załadunku komponentu, który przy pomocy sekcji transporterów trafia pod szczotkarkę. Następnie komponent jest podgrzewany i zostaje na jego powierzchnię nałożony primer. W celu zabezpieczenia komponentu przed pyłem i innymi zanieczyszczeniami jest on transportowany osłonięty pokrywą pod lampy UV.

ETAP 2

W kolejnej fazie odbywa się transport komponentu z pozycjonowaniem do zamkniętej kabiny z drukarką, w której utrzymywana jest stała temperatura 27ᴼC. Po nałożeniu nadruku zostaje on utwardzony za pomocą lamp UV, następnie nakładany jest lakier podkładowy i komponent przesuwa się do urządzenia INERT, które służy do wygładzania nałożonego lakieru.

ETAP 3

W kolejnej fazie lakier ten jest utwardzany z wykorzystaniem lamp UV. Zaraz po tym rozpoczyna się szlifowanie powierzchni z wykorzystaniem czterech agregatów oraz jej szczotkowanie. Dalszy proces obejmuje nakładanie lakieru finalnego oraz transport elementu ośmiometrowym tunelem, w którym następuje równomierne rozlanie nałożonego lakieru i zaraz po tym jego utwardzenie przez lampy UV. W kolejnym etapie odbywa się transport z bazowaniem i nałożenie folii ochronnej na gotowy komponent, który jest transportowany do automatycznego rozładunku.

Chcesz dowiedzieć się więcej?